Csaknem tele vannak a magyar gáztárolók
A tavaly a lakosság és a gazdasági felhasználók 8,5 milliárd köbmétert használtak el, ennek több mint 70 százaléka már most hozzáférhető.
A tavaly a lakosság és a gazdasági felhasználók 8,5 milliárd köbmétert használtak el, ennek több mint 70 százaléka már most hozzáférhető.
Szinte minden típusú tüzelőberendezésnél egyszerűen használható, a károsanyag-kibocsátást csökkentő, a fűtési hatékonyságot javító megoldást fejlesztenek ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói.
Az ősz első, hűvösebb napjai előbb vagy utóbb minden évben elhozzák a fűtésszezon kezdetét. A berendezések ellenőrzésének és karbantartásának fontossága mellett az utóbbi években a fűtés energiahatékonyságának kérdése is előtérbe került. Hogyan lehet úgy kifűteni otthonunkat, hogy a kellemes hőérzet mellett ne pazaroljunk sok energiát, ráadásul mindezt úgy, hogy az egyre fontosabbá váló fenntarthatósági szempontokat is figyelembe vegyük?
Már szakszerű karbantartásra sincs pénzük az embereknek, nemhogy cserére, a villamos energiával való fűtésre pedig a legtöbb társasház elektromos hálózata nem alkalmas, mondják a Felelős Fűtésért Akciócsoportnál.
Évente hétezer magyarországi lakás gyullad ki, a hideg és az ünnepi készülődés miatt az év vége felé a szokásosnál gyakrabban történik baleset. A katasztrófavédelem elmondta, hogyan kerülhetjük el az otthoni baleseteket.
Felpörgött az export az energetikai piacon, így még az országba érkező gázmennyiségből is kevesebb marad itthon.
A polgármester szerint megoldották volna a dolgot, de a hiába írtak, tankerület nem reagált.
Gázellátási vészhelyzetet akkor lehet kihirdetni, ha a szolgáltatók nem tudják biztonságosan eljuttatni a gázt az otthonokba és a vállalkozásokhoz.
Uniós szinten a bolgároknál a legrosszabb a helyzet.
Jó hatással van az egészségünkre és az életminőségünkre, de a légúti betegségek megelőzésében is segít.
Ma kezdődik a fűtési időszak a fővárosban.